Kořenové kanálky

Endodontické ošetření se specializuje na ošetření vnitřního prostoru zubu, tedy kořenových kanálků. Je nutné ho provést vždy, když dojde k zánětu zubu. Pokud je dobře a včas provedeno, lze jím předejít vytržení zubu. Zákrok provádíme pod mikroskopem, během jedné návštěvy a je zcela bezbolestný.

Pokud není včas ošetřeno poškození zubu hlubokým kazem, úrazem nebo prasknutím, může dojít k zánětu zubní dřeně. Toto onemocnění může mít akutní průběh, kdy je zub citlivý na studené podněty, skus nebo poklep. U chronického průběhu zub bez příznaků odumírá. Neléčený zánět nervu může dokonce postoupit dále do kosti a v okolí kořene zubu tvořit tzv. Váčky.

Tyto stavy jsou bohužel nevratné. Infikovaná zubní dřen nemůže být léčena antibiotiky. Abychom předešli extrakci infikovaného zubu, musíme ji odstranit – tedy ošetřit kořenové kanálky.

Ošetření kořenových kanálků (endodontické ošetření) spočívá v odstranění infikovaného nervu, dezinfekci kořenového systému a hermetickém zaplnění kořenových kanálků biologicky kompatibilním materiálem, který kořenové kanálky utěsní a brání růstu bakterií tak, aby nedošlo k opětovné infekci. Podmínkou úspěchu endodontického ošetření je těsná rekonstrukce zubu po ošetření výplní, dostavbou, korunkou nebo kořenovým čepem.

další služby